Latvijas Astronomijas biedrība Latvijas Astronomijas biedrība
www.lab.lv
Otrdiena, 2022.gada 28.jūnijs, gada 179.diena, atlikušas 186. JD2459758.5 Mēness fāze: 29d

Biežāk uzdotie jautājumi

Kā nokļūt līdz "Ērgļa omikrons" pasākuma vietai?
    Ikgadējais astronomisko novērojumu pasākums "Ērgļa omikrons"  2005. gadā notiks no 11. augusta vakara līdz 14. augusta pēcpusdienai Korģenes pamatskolā, Korģenē, Limbažu rajonā, apmēram 13 km no Salacgrīvas (Skat. karti www.viss.lv vai arī izmantojiet www.118.lv kartes iespējas, sameklējot tajā "Korģene").
Dalībniekiem, kuri nebrauks ar personisko transportu:
    Ar sabiedrisko transportu jānokļūst Salacgrīvas autoostā. No Rīgas uz Salacgrīvu pastāv regulāra autobusu satiksme, apmēram reizi stundā, biļetes cena vienā virzienā Ls 1.85, brauciens ilgst apmēram 2 st. (Iesakām autobusa biļetes iegādāties savlaicīgi).
    Ar nometnes mikroautobusu jābrauc no Salacgrīvas uz Korģeni. Nometnes pirmajā dienā 11. augustā un nometnes pēdējā dienā 14. augustā paredzēts bezmaksas nometnes mikroautobuss no Salacgrīvas autoostas līdz Korģenes pamatskolai. Konkrētie mikroautobusa atiešanas laiki tiks paziņoti (www.lab.lv/nometne), kad būs precizēts braucēju skaits, ja braucēju būs daudz, tas kursēs vairākas reizes.
Dalībniekiem, kuri brauks ar personisko transportu:
    Ceļš Korģene – Salacgrīva ir smilšains un grūti izbraucams. Braucot no Rīgas, iesakām izmantot maršrutu – Rīga, pagrieziens uz Tūju, Limbaži, Korģene.

Kas jāņem līdzi?

  • Higiēnas piederumi. Skolā ir vairākas tualetes telpas un duša, vairākās klases telpās ir izlietnes.
  • Guļampiederumi (t.sk. guļammaiss un piepūšamais matracis).
  • Siltas drēbes nakts novērojumiem. (Augusta naktis var būt dzestras, bet novērojumi tiek veikti ilgstošā ķermeņa miera stāvoklī).
  • Plēve, ko paklāt zālē veicot nakts novērojumus. (Ieteicams paņemt līdzi vairākus lielus plēves maisus, kuri droši pasargātu guļammaisu no samirkšanas rasā.)
  • Rakstāmlietas.
  • Zvaigžņu karte un novērojumu instrumenti, ja tādi ir.
  • Kabatas lukturītis.
  • Ļoti noderīgs var izrādīties kāds pretodu līdzeklis.
  • Citas dzīvošanai nepieciešamas lietas.

 

Kur paredzēta nakšņošana?
    Nakšņošana notiks Korģenes pamatskolas telpās uz grīdas vai savās līdzpaņemtajās teltīs. Visi guļampiederumi jāņem līdzi.

Vai līdzi nepieciešams ņemt savu pārtiku?
    Pasākuma dalības maksā ir iekļauta ēdināšana četras reizes dienā – brokastis, pusdienas, launags, vakariņas. Domājams, ka visi varēs sātīgi paēst, neņemot līdzi savus pārtikas krājumus. Korģenē ir divi nelieli veikaliņi, nav kafejnīcu.

Kas ir atbildīgā persona?
    Dalībnieki, kas jaunāki par 18 gadiem, pasākumā drīkst piedalīties tikai kopā ar atbildīgo personu, t.i. pilngadīgu personu, kura par jaunieti uzņemas atbildību. Protams, atbildīgā persona var būt kāds no vecākiem. Gadījumā, ja vecāki paši nepiedalās, jebkura cita uzticama pilngadīga persona (piem. draugs, skolotājs), ar vecāku piekrišanu, var kļūt par atbildīgo personu. Vecākiem/aizbildņiem un atbildīgajai personai ir jāaizpilda nepilngadīgas personas pasākuma pieteikšanās anketas apakšējo daļu. Papildus jautājumu gadījumā sazinieties ar pasākuma organizatoriem.

Kādi ir pasākuma noteikumi?
    Piesakoties pasākumam, dalībniekiem jāiepazīstas ar tā noteikumiem. Tos iespējams aplūkot šajā www lapā vai arī lejupielādēt PDF faila formā (161 kB). Pasākumam sākoties, visi dalībnieki, parakstoties dalībnieku reģistrācijas lapā, apliecina, ka ar noteikumiem ir iepazinušies un apņemas tos izpildīt.
Ievērojiet, pasākuma noteikumi ir saistoši visiem dalībniekiem, un to neievērošanas gadījumā organizatoriem ir tiesības pārkāpēju no pasākuma izslēgt.

Kā sazināties ar pasākuma organizatoriem?
Izmantojiet e-pastu: bfreliha@latnet.lv vai mobilo tālruni: 6517710.
Pasākuma www lapa: www.lab.lv/nometne

© 2004-2022 LAB www.lab.lv