Latvijas Astronomijas biedrība Latvijas Astronomijas biedrība
www.lab.lv
Ceturtdiena, 2024.gada 25.jūlijs, gada 207.diena, atlikušas 159. JD2460516.5 Mēness fāze: 19d

Jauniešu astronomijas klubs

Kas ir JAK? 

Kā jau liecina mūsu nosaukums, mēs esam cilvēki, kas nodarbojas, interesējas un aizraujas ar astronomiju. Jauniešu astronomijas klubs (JAK) ir domubiedru grupa un iespēja astronomijas interesentiem un amatieriem regulāri satikties ar citiem „tāpat domājošajiem”, ar līdzīgām interesēm. JAK piedāvā iespēju arī mācīties un uzzināt daudz jauna astronomijā.

Kas notiek JAK?

 • Lekcijas par dažādām astronomijas tēmām;
 • iepazīšanās ar astronomijas jaunumiem un to apspriešana;
 • debess objektu novērošana Latvijas Universitātes (LU) Astronomiskajā tornī (kluba biedriem bez maksas);
 • kopīgi pasākumi ar novērojumiem un bez.

Vai viss, kas notiek klubā, ir saistīts ar astronomiju? 

Mēs kā astronomijas entuziasti iedrošināmies apgalvot, ka viss nozīmīgākais, kas notiek pasaulē, ir tā vai citādi saistīts ar astronomiju. Varbūt kādam šis apgalvojums liekas pārlieku drosmīgs un izaicinošs, tādēļ ieskatam daži piemēri:

 • Viena no ticamākajām teorijām par dinozauru izmiršanas iemesliem pirms 65 miljoniem gadu apgalvo, ka tas noticis Zemei saduroties ar milzīgu meteorītu (ap 10 km diametrā). Sadursmes rezultātā Zemes atmosfērā nokļuva putekļi, kas aizsedza Sauli, tāpēc strauji kritās temperatūra, izmira augi un dzīvnieki.
 • Tieši astronomijas nozare kosmoloģija (nodarbojas ar Visuma kā vienota objekta izpēti) mēģina rast atbildi uz jautājumu, kā Visums (un līdz ar to arī mūsu mazā planēta) ir radies un kā tas veidots. 
  Ceram, ka ar šo esam pārliecinājuši skeptiķus, taču klubā tiek laipni gaidīti arī oponenti.

   

  Kas ir JAK dalībnieki? 

  Visus kluba dalībniekus apvieno interese par astronomija. Tā kā šī zinātne aptver ļoti plašu pētījumu lauku, ikvienam ir iespēja atrast un izzināt tieši viņam interesējošo konkrēto lietu („rakt dziļāk savā mazajā lauciņā”). Neviens netiek ierobežots savās radošajās izpausmēs. Tās pat ir ļoti vēlamas.

  Kā var kļūt par JAK dalībnieku? 

  Ja tiek izpildīts galvenais noteikums – ir interese par astronomiju un vēlme dalīties tajā ar domubiedriem, tad atliek tikai pievenotes kādai no kluba sanāksmēm. Iepriekšēja pieteikšanās nav obligāta. Vecuma ierobežojumi klubā nepastāv. Iestāšanās un dalība klubā ir bez maksas.

  Kur un kad notiek JAK sanāksmes? 

  JAK sanāksmes notiek mācību gada laikā (oktobris-maijs) katra mēneša otrajā un ceturtajā trešdienā. Pēdējā laikā esam pārgājuši uz tiešsaistes sanāksmēm, taču dažreiz tiekamies arī klātienē - tad par to ir minēts pie konkrētās nodarbības. Klātienes nodarbības parasti notiek Latvijas Universitātes Datorikas fakultātē, Rīgā, Raiņa bulvārī 19, 12. auditorijā - 3. stāvā pa galvenajām kāpnēm, pa labi līdz galam un vēlreiz pa labi. 

  Nākamā 2022./2023.m.g. sanāksme notiks attālināti, trešdien, 22. februārī. Tēma - Kosmiskie aparāti. Stāstīs diplomēts astronoms Ints Ķešāns! 

  Lai pieslēgtos tiešraidei, trešdien pulksten 18:30 atver pārlūkā šo saiti: http://meet.google.com/uak-ozto-kpa un pieprasi iespēju pievienoties (Ask to join)! Ja vēlies tiešraidei sekot no telefona, Tev vajadzēs google kontu un būs jāieinstalē Google meet lietotne, bet lai skatītos no datora google kontu nevajag.

   

  Kā sazināties ar JAK? 

  Mūsu e-pasta adrese ir astroklubs at gmail punkts com 
  Raksti, ja vēlies sīkāk uzzināt par klubu vai radušies vēl kādi jautājumi.

- - - - - - - - - - -

 JAK sanāksmes notiek no oktobra līdz maijam, divas trešdienas mēnesī plkst.18:30 - parasti tiešsaistē un/vai Latvijas Universitātē (LU), Rīgā, Raiņa bulvārī 19, 12. auditorijā

 

© 2004-2024 LAB www.lab.lv